Adam Buksa wróci do Europy? Wielki klub zainteresowany Polakiem

Adam Buksa budzi spore zainteresowanie na rynku transferowym. Polak prezentuje dobrą formę w Stanach Zjednoczonych, co przekłada się na liczbę klubów, chcących go zakontraktować. Według Gianluigiego Longariego w tym gronie znajduje się Zenit Sankt Petersburg. 

25-latek świetnie odnalazł się w MLS. W zeszłym sezonie w lidze amerykańskiej w barwach New England Revolution zaliczył 31 występów, w których strzelił 16 goli i zanotował cztery asysty.

Dobra dyspozycja przełożyła się również na zaufanie Paulo Sousy, który wprowadził napastnika do reprezentacji Polski. W drużynie narodowej Buksa zaliczył oszałamiający start. W pięciu meczach eliminacji mistrzostw świata zdobył pięć goli.

Czas na powrót do Europy?

Niezłe liczby za oceanem nie uszły uwadze klubom z naszego kontynentu. Snajpera łączono już kilkukrotnie z transferem do europejskiego zespołu, lecz finalnie nic z tego nie wychodziło. Teraz ponownie wrócił temat transakcji z udziałem Polaka.

Według włoskiego dziennikarza Gianluigiego Longariego Buksą interesuje się Zenit Sankt Petersburg. Potentat ligi rosyjskiej zajmuje obecnie 1. miejsce w tabeli z przewagą dwóch punktów nad drugim Dynamo Moskwa. Portal Transfermarkt wycenia 25-latka na siedem milionów euro.