„A potem półfinał z Polską”. Niespełniona przepowiednia Verrattiego

Stacja RAI zaprezentowała obszerny materiał opowiadający o Mistrzostwach Europy z perspektywy reprezentacji Włoch. Na nagraniu możemy zobaczyć m.in. Marco Verrattiego, który przewidywał Polskę w półfinale Euro 2020.

Niczym płachta na byka

Włosi czekali 53 lata, aby powtórzyć sukces z 1968 roku. To właśnie wtedy Azzurri ostatni raz zdobyli Mistrzostwo Europy. W międzyczasie reprezentacja z półwyspu Apenińskiego 2 razy przegrała finał Euro – W 2000 roku z Francją i 12 lat później z Hiszpanią.

Na nagraniu przygotowanym przez RAI z ust Marco Verrattiego padły dość ciekawe przewidywania dotyczące reprezentacji Polski. Zawodnik PSG powiedział, że w półfinale Włosi zagrają z biało-czerwonymi. Pomysł ten jednak nie wziął się ze szczegółowej analizy gry naszej kadry.

W trakcie Euro 28-latek zauważył, że Azzurri wygrywają z reprezentacjami w czerwonych strojach. Włosi w grupie wygrali z Turcją, Szwajcarią i Walią; a w fazie pucharowej wyeliminowali Austriaków i Belgów. Dopiero w półfinale i finale przyszło im się mierzyć z reprezentacjami w białych strojach.

Poza „proroctwem” Verrattiego w materiale przygotowanym przez RAI możemy znaleźć m.in. odprawę Roberto Manciniego sprzed finału Euro.

– Nie muszę wam nic mówić, wiecie kim jesteście. To nie przypadek, że znaleźliśmy się tutaj. Kontrolujemy nasze przeznaczenie. Nie sędziowie, nie nasi rywale, nikt inny. Wiecie, co trzeba zrobić. Jesteście silną drużyną – mówił selekcjoner Włochów.

Kacper Polaczyk