60 milionów euro za 16-latka! Real Madryt finalizuje kosmiczny transfer

Real Madryt jest bliski finalizacji ogromnego transferu. Władze „Królewskich” mają wyłożyć  60 milionów euro za 16-letniego Brazylijczyka. Ponadto do transferu mają zostać załączone bonusy.

W ostatnich dniach nasiliły się plotki dotyczące transferu Endricka, 16-letniego Brazylijczyka grającego w Palmeiras. Zagraniczne media podają, że transfer młodego piłkarza jest już tylko kwestią czasu. Endricka chciały pozyskać wielkie europejskie kluby. Ostatecznie ma on jednak trafić do Realu Madryt.

Wielki transfer Realu Madryt

Jak podaje wiele zagranicznych źródeł, Endrick ma zasilić szeregi Realu Madryt. Podstawowa kwota transferu ma opiewać na 60 milionów euro! Ponadto Palmeiras i Real Madryt miał dojść do porozumienia w sprawie bonusów. W przypadku spełnienia wszystkich zmiennych łączna suma transakcji miałaby wynieść 72 miliony euro. Te informacje potwierdził także Fabrizio Romano.

Przepisy spowolnią transfer

Warto jednak odnotować jeszcze jeden ważny aspekt. Jeśli Palmeiras i Real Madryt dojdą wkrótce do porozumienia, to Endrick i tak będzie musiał występować w swojej ojczyźnie jeszcze przez prawie 2 lata. Wszystko to kwestia przepisów. Endrick skończy 18 lat 21 lipca 2024 roku i dopiero wtedy będzie mógł grać w Europie.

Michał Budzich