329 profesjonalnych piłkarzy podejrzewanych o unikanie podatków. Rozpoczęto śledztwo

Brytyjski „The Sun” poinformował o rozpoczęciu dochodzenia w sprawie unikania płacenia podatków przez piłkarzy. Pod lupę wzięto 329 profesjonalnych zawodników, z czego większość to piłkarze występujący Premier League.

W związku z wysokimi zarobkami profesjonalni piłkarze muszą się liczyć z płaceniem wysokich podatków. Prawo w różnych krajach jest bezlitosne, a część zarobków piłkarzy z tytułu podatków zasila państwowe budżety. Od wielu lat profesjonalni zawodnicy, a w szczególności ich agenci, szukają różnorakich sposobów na ominięcie płacenia podatków.

Grzegorz Krychowiak przechodzi do Arabii Saudyjskiej. Czy to łatwy skok na kasę? [CZYTAJ]

Prowadzone śledztwo

Dziennikarze brytyjskiego dziennika „The Sun” przekazali informację o rozpoczęciu dochodzenia w sprawie unikania podatków. Na tapet wzięto aż 329 zawodowych piłkarzy, grających na terenie Wielkiej Brytanii. Większość z nich stanowią piłkarze Premier League. Badanych jest także 31 klubów oraz 91 agentów.

Znakomity debiut Jakuba Kamińskiego. Polak miał udział przy trzech bramkach dla Wolfsburga [WIDEO]

Wzrost przypadków

329 badanych piłkarzy to rekordowa liczba, odkąd brytyjska organizacja rządowa HMRC prowadzi śledztwa w tym aspekcie. W porównaniu z poprzednim sezonem jest to wzrost o 93 przypadki.


źródło: the sun

Michał Budzich