3 kluby rozmawiały z Maciejem Skorżą. Gdzie mógł trafić nowy trener Lecha Poznań?

10 kwietnia Lech Poznań oficjalnie powitał nowego trenera, którym został Maciej Skorża. 49-letni szkoleniowiec od pewnego czasu pozostawał bezrobotny, a w ostatnich tygodniach wzbudził zainteresowanie kilku polskich klubów. Kto poza „Kolejorzem” prowadził rozmowy z byłym selekcjonerem Zjednoczonych Emiratów Arabskich?

3 kluby były zainteresowanie pozyskaniem Macieja Skorży

Maciej Skorża zastąpił na stanowisku trenera pierwszej drużyny Lecha Poznań Dariusza Żurawia. Nowy-stary szkoleniowiec „Kolejorza” zdradził, że w ostatnim czasie prowadził rozmowy z trzema klubami. Jednym z nich był Śląsk Wrocław, jednak ten ostatecznie sięgnął po Jacka Magierę.

– Od momentu, gdy powróciłem do kraju ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, prowadziłem negocjacje z trzema klubami – zdradził Maciej Skorża.

Dlaczego Skorża nie poprowadził Lecha w meczu z Legią?

Władze Lecha Poznań oficjalnie ogłosiły pozyskanie nowego trenera 10 kwietnia, w przededniu meczu z Legią Warszawa (0:0). Ku zaskoczeniu wielu osób, trener Skorża nie poprowadził nowej drużyny przeciwko „Legionistom”, a jedynie zasiadł na trybunach.

– To nie jest tak, że nie chciałem zasiąść na ławce podczas tego meczu. Rozmowy podjąłem po odejściu Dariusza Żurawia i nigdy jeszcze nie ustalałem warunków pracy tak długo jak teraz w Poznaniu. Nie chodziło o kwestie finansowe, bo te zostały dopięte bardzo szybko. Musieliśmy jednak wnikliwie przerobić doświadczenia z 2015 roku – tak, żeby pewne historie się już nie powtórzyły. Zakończyło się to wszystko dopiero w sobotę. Właśnie dlatego nie prowadziłem Lecha w starciu z Legią – przekazał nowy trener Lecha Poznań.

źródło: WP Sportowe Fakty

Michał Budzich