Jak to jest z tym Cionkiem? Farbowany lis czy nie?

Dodany przez: EkstraklasaTrolls, Komentarzy 0

Jak to jest z tym Cionkiem? Farbowany lis czy nie?

Thiago Cionek, 30 latek grający dla włoskiego Palermo. Wybrany nawet ostatnio najlepszym obrońcą Palermo w tym sezonie, a przypomnijmy, że jego liczba występów w tym klubie nie jest imponująca. Do pierwszego składu wskoczył praktycznie na ostatni moment, ale swoją grą udowodnił, że powinien się tam znaleźć już od samego początku. Dobre występy sprawiły, że Adam Nawałka znowu zwrócił się w kierunku Thiago i postanowił powołać go najpierw do szerokiej kadry na Euro, a teraz wiemy już, że na samo Euro pojedzie.

Tutaj zaczynają się schody. Powrócił temat jego polskości:


Portal Weszło zaczął nawet Reprezentację Polski nazywać Reprezentacją PZPN z tego powodu, że znalazł się w jej kadrze właśnie Thiago. Skrytykować go nie omieszkał nawet Mateusz Borek: "Ja naprawdę wolałbym postawić na 20 letniego Polaka niż na 30 letniego Brazylijczyka" Przejdźmy więc do sedna. Cionek to w końcu Polak czy jednak nie? Żeby to zrozumieć musimy trochę cofnąć się w czasie. Wiek XIX, przodkowie Thiago emigrują z Polski do Brazylii. Osiedlili się w Kurytybie, miejsce to, jak sam wspomina Thiago to takie polskie zagłębie w Brazylii.  Jego pradziadek miał na imię Franciszek, prababcia zaś nazywała się Agata Sokólska. Sam Thiago z kolei ma narzeczoną Polkę, planuje wziąć ślub w Polsce, a po polsku mówi bardzo dobrze. Przecież w końcu mieszkał w Polsce za czasów gry w Jagiellonii Białystok. Jeśli on sam mówi, że czuje się Polakiem i, że z dumą nosi polską koszulkę, a rodzina mu zawsze kibicuje podczas meczów kadry to nie rozumiem jak można wrzucać go do tego samego kotła co, załóżmy: Obraniaka czy Rogera?

Sami dobrze wiecie, że kiedyś też jechałem po Thiago, ale to nie z powodu tego, że kwestionowałem jego narodowość tylko z powodu jego słabej gry. Teraz się to zmieniło, Cionek piłkarsko dojrzał i moim zdaniem na pewno nie jest osłabieniem naszej kadry na Euro.


A jakie jest Wasze zdanie na ten temat?