Barcelona pijana, albo niespełna rozumu, czyli akcja #WeAreAllLeoMessi

Dodany przez: -, Komentarzy 0

Barcelona pijana, albo niespełna rozumu, czyli akcja #WeAreAllLeoMessi

(Jeśli jesteś kibicem ślepo zapatrzonym w Leo Messiego i we wszystkie działania przeprowadzone przez FC Barcelonę to zalecamy w tym momencie zaprzestać czytania tego artykułu. Tak będzie lepiej dla Ciebie i dla nas.)Trzy dni temu Messi wraz z ojcem zostali uznani przez sąd za winnych unikania płacenia podatków od praw do wizerunku w latach 2007-09. Łączna kwota oszustw szacowana jest na 4,1 miliona euro. Leo Messi został skazany na 21 miesięcy więzienia, lecz nie pójdzie do więzienia, ponieważ według hiszpańskiego prawa wyroki poniżej 2 lat pozbawienia wolności nie skutkują pobyciem w więzieniu (działa to podobnie do wyroków w zawieszeniu w Polsce).


Dzisiaj popołudniu na oficjalnym Twitterze FC Barcelony rozpoczęła się akcja #WeAreAllLeoMessi , która ma na celu wysłanie wsparcia Leo Messiemu.
Cała akcja polega na tym, że ludzie wrzucają na swoje media społecznościowe zdjęcia z uniesionymi do góry otwartymi rękoma i dodają hashtag #WeAreAllLeoMessi


 O tak mniej więcej


Niestety w tym momencie nawet detektyw Rutkowski nie byłby w stanie odnaleźć granicę dobrego smaku w całej tej akcji.

Jestem w stanie w pełni zrozumieć okazywanie wsparcia ikonie swojego klubu, lecz sposób w jaki zaczęła robić to Barcelona jest wręcz bezczelny.

Co ma na celu cała ta akcja?

To ma być jakaś akceptacja popełniania przestępstw za pomocą mediów społecznościowych?

Sam hashtag jest wręcz komiczny. Cała akcja wygląda jakby została przeprowadzona przez policję i teraz policjanci siedzą przy komputerach i wyłapują ludzi, którzy publicznie przyznają się do niepłacenia podatków. Przynajmniej ja tak odbieram słowa "Wszyscy jesteśmy Leo Messim" wysyłane w takim kontekście.

Nie, żadnym argumentem nie jest to, że Messi musiał płacić bardzo wysokie podatki. Każdy musi płacić wysokie podatki, niezależnie od tego jak wysokie byłby te podatki to i tak będą dla każdego za wysokie, ale płacić je trzeba. Każdy musi je płacić, a jeden z najlepszych piłkarzy na świecie nie jest żadnym wyjątkiem.

Boli to, że Leo Messi jest idolem wielu młodych ludzi, a klub publicznie wykazuję akceptację dla popełniania przez niego przestępstw. Messi złamał prawo, więc musi ponieść tego konsekwencję, a pisanie w takim momencie "Wszyscy jesteśmy Leo Messim" jest bardzo bezczelne.